Кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки

E-mail: ng@odaba.edu.ua
Контактний телефон: (048)-729-85-69

Завідувач кафедри:
    Перпері Алла Олександрівна, к.т.н., доцент

Однією з кафедр, які входять до складу Архітектурно-художнього інституту Одеської державної академії будівництва та архітектури на сучасному етапі, є кафедра нарисної геометрії та інженерної графіки, що була виділена як самостійна з кафедри архітектури та містобудування у 1955 р., де керівником циклу дисциплін був Копилов Олександр Рувимович. Першим завідувачем кафедри був Копилов  Олександр Рувимович.

Після нього -  Казаков Володимир Борисович, який керував кафедрою до 1973 р. З цього часу до 2014 року кафедру очолювали:  Рижов Микола Миколайович, Бірючевський Микола Дмитрович, Марченко Валентин Сергійович, Мальцев Дмитро Васильович, Козлов Михайло Анатолійович, Джугурян Тигран Герасимович. З 2014 р. кафедрою завідує Перпері Алла Олександрівна.

Колектив кафедри формують висококваліфіковані спеціалісти. Відсоток викладачів кафедри, які мають вчений ступінь або звання складає 90%.

На кафедрі працюють: д.т.н., проф. Браілов Олександр Юрійович; к.т.н, приват-проф. Бредньова Віра Петрівна; к.т.н., доценти:   Вікторов Олександр Валентинович, Доценко Юлія Валеріївна, Думанська Вероніка Валентинівна, Калінін Олександр Олександрович,  Савельєва Олена В’ячеславівна, Сидорова Наталія Валеріївна; ст.викл. Яворська Наталія Михайлівна. Навчально-допоміжний персонал: інженер Зондереггер Георгій Альбертович, старший лаборант Кирлянд Марія Борисівна, лаборанти Богатирьова Світлана Володимирівна, Іванова Ангеліна Віталіївна.

Кафедра «Нарисної геометрії та інженерної графіки» забезпечує викладання навчальних дисциплін, серед них: інженерна графіка, нарисна геометрія, мистецтво шрифту, топографічне та землевпорядкувальне креслення,  нарисна  та обчислювальна геометрія, теорія технічних систем, технологія комп’ютерного моделювання в машинобудуванні, технології комп'ютерного проектування, перспектива.
  • ПІБ

лаборант кафедри

Іванова Ангеліна Віталіївна

лаборант кафедри

Здійснюються наукові дослідження за напрямами:
  • удосконалення методології викладання графічних дисциплін для студентів будівельних та архітектурно-художніх спеціальностей на базі компетентного підходу;
  • дослідження ефекту сприйняття лекційного матеріалу студентами з використанням мультимедійних та технічних засобів з дисциплін кафедри;
  • дослідження впливу окремих заходів з реформування системи освіти на якість засвоєння студентами-першокурсниками курсу дисциплін кафедри.