Кафедра військової підготовки оголошує набір громадян України на навчання

Кафедра військової підготовки Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія”(м. Одеса) оголошує набір громадян України на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу

Завідувач кафедри: контр-адмірал у відставці ТИМЧУК Ігор Володимирович.

Історична довідка: кафедра була створена у 1944 році згідно з постановою Державного Комітету Оборони СРСР від 05.03.1944 року №5311 та наказу Народного Комісару Морського Флоту СРСР від 07.06.1944 року №229.

Наказом Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України від 21.11.1994 року №404 кафедра була прийнята до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Підготовка офіцерів запасу здійснюється за десятьма військово-обліковими спеціальностями:

• “Застосування суден забезпечення”;
  • “Штурманська та лоцманська кораблів”;
  • “Бойове застосування ракетного, зенітного та артилерійського озброєння надводних кораблів (суден)”;
  • “Бойове застосування протичовнового, торпедного, мінного озброєння і тральних засобів надводних кораблів (суден) і підводних човнів”;
  • “Організація і ведення пошукових, аварійно-рятувальних, підйомних і глибоководних робіт”;
  • “Експлуатація та ремонт газотурбінних енергетичних установок надводних кораблів (суден)”;
  • “Ведення пошукових, аварійно-рятувальних, підйомних і водолазних робіт”;
  • “Експлуатація та ремонт корабельного мінного озброєння”;
  • “Експлуатація та ремонт корабельних торпед і торпедних апаратів”;
  • “Організація морально-психологічного забезпечення військ (сил)”.

Кандидати до вступу на кафедру військової підготовки: громадяни України, які мають або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче “бакалавра”, придатні до військової служби за станом здоров’я та морально-діловими якостями.

Документи для вступу:

• заява;
  • ксерокопія паспорта (ID – картки);
  • ксерокопія ідентифікаційного коду;
  • ксерокопія студентського квитку;
  • ксерокопія приписного свідоцтва;
  • фотографія (3х4) –3 шт.

Термін подання документів: з 01 серпня до 30 листопада поточного року.

Початок занять на кафедрі військової підготовки: з січня.

Термін навчання: чотири семестри (до двох років).

Мета проведення військової підготовки офіцерів запасу:

• забезпечення Збройних Сил необхідною кількістю військово-навченого персоналу для виконання військового обов’язку в запасі, проходження військової служби за контрактом або за призовом осіб офіцерського складу,
  • проходження служби у військовому резерві Збройних Сил та інших військових формуваннях;
  • забезпечення реалізації права громадян на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для належного виконання військового обов’язку в запасі у мирний час, обов’язків військової служби у воєнний час та для майбутньої професійної діяльності.

Військова підготовка громадян планується та проводиться протягом одного навчального дня на тиждень (методом проведення “військового дня”) строком до двох років навчання.

Після закінчення здобувачами вищої освіти першого року навчання за програмою військової підготовки, у військових частинах (на кораблях) Військово-Морських Сил Збройних Сил України, проводяться комплексні практичні заняття з вивчення курсу первинної військово-професійної підготовки. Тривалість комплексних практичних занять становить три тижні.

Після закінчення навчання за програмою військової підготовки, у військових частинах (на кораблях)Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які мають відповідну матеріально-технічну базу, проводиться навчальний збір.

Навчальний збір проводиться з метою проведення практичного навчання, з метою удосконалення професійних навичок громадян, набутих ними під час засвоєння програми військової підготовки, виконання вправ із стрільби та виконання інших навчально-бойових завдань. Тривалість навчального збору становить 30 діб.

Громадяни України, які отримали освітньо-кваліфікаційний рівень не нижче “бакалавра”, пройшли повний курс військової підготовки, склали випускний екзамен і прийняли Військову присягу атестуються до офіцерського складу та наказом Міністра оборони України їм присвоюється первинне військове звання “молодший лейтенант запасу”.

Наша адреса: 65029, м. Одеса, вул. Градоначальницька, 20, корпус №5 Національного університету “Одеська морська академія”.

Сайт Національного університету “Одеська морська академія”: www.onma.edu.ua

Телефон для довідок: +38(094)863-16-71, +38(067)883-45-82