Діяльність профкому ОДАБА

Нєутов Степан Пилипович,
голова Профспілки ОДАБА

 

         Профспілковий комітет співробітників академії  разом з адміністрацією ведуть постійний системний моніторинг чинного законодавства України зі встановлених Договором питань, сприяють реалізації законодавчих норм відносно прав і гарантій працівників, ініціюють їх захист.

 

 
На зборах (конференціях) трудового колективу двічі в рік (у серпні і грудні) заслуховують звіти адміністрації (ректора академії) і профспілкового комітету відносно виконання положень колективного договору і приймаються відповідні рішення. Всі положення колективного договору в основному реалізовані в повному об'ємі.  

 

 

         Діяльність профкому здійснюється на основі закону України «Про профспілки їх права та гарантії діяльності», Статуту академії і колективного договору між адміністрацією і профкомом співробітників академії.
 
 Профспілковий комітет первинної профспілкової організації академії приймає безпосередню активну участь в заходах, ЦК профспілки працівників освіти і науки України, що проводяться, і Одеським обласним комітетом профспілки:   - участь в підготовці законів; - ведення соціального діалогу з Міністерствами освіти і науки, фінансів, економіки, праці і соціальної політики; - підготовка різних компромісних угод Профспілок з Кабінетом Міністрів України; - ініціація написання листів протесту, організація акцій протесту.
 

 

Деталізація діяльності профспілкового комітету відображена в щорічних планах роботи, які включають такі напрями діяльності, як: - заходи щодо захисту виробничих, соціально-економічних прав і інтересів працівників академії, соціальних гарантій, пільг, компенсацій; - режим праці і відпочинку; - охорона праці, безпека життєдіяльності і здоров'я; - культурно-масова і спортивно-масова робота; - організаційна і методична робота, інформаційне забезпечення. По цих напрямах  роботи в профкомі створені 6 комісій, що постійно діють, які їх реалізують.

 

 

Всі ланки профспілкової організації  направляють  свою  діяльність  на  збереження  і посилення мотивації профспілкового членства, зміцнення єдності профспілкової організації, здійснення і захист трудових, соціально-економічних прав і інтересів членів профспілки академії. Взаємини між адміністрацією і профспілковим комітетом регламентуються колективним договором.

 

 

         З питань техніки безпеки і охорони праці в підрозділах академії активно працюють суспільні інспектори, щорік розглядаються питання стану техніки безпеки на засіданнях профкому, аналізується стан робочих місць, забезпечення спецодягом і захисними засобами. Також щорік розглядається питання підготовки учбових корпусів до роботи в осінньо-зимовий період, і по можливості виділяються кошти на енергозберігаючі заходи.  Академія брала участь в обласних і республіканських оглядах-конкурсах з охорони праці серед установ освіти і науки.
 
КУЛЬТУРНО-МАСОВА І СПОРТИВНО-МАСОВА РОБОТА
 
Культурно-масова і спортивно-масова робота ведеться по декількох напрямах: 
- організація екскурсій вихідного дня; 
- відвідування театрів; 
- організація новорічних свят для дітей і внуків співробітників, придбання квитків на дитячі новорічні вистави; 

 

- придбання для дітей співробітників шкільного і дошкільного віку новорічних дарунків;

 

- організація проведення святкування Дня знань, Дня 8 Березня; 

 

- організація щорічного конкурсу «Кращий викладач року»; 

 

- популяризація серед співробітників здорового способу життя, залучення членів профспілки до занять фізичною культурою і спортом, організація різних турнірів (шахових, баскетбольних, волейбольних, по гірському туризму, матчевих зустрічей з настільного тенісу).

 

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ПРОГРАМИ ПРОФКОМУ
 
         Соціально-економічні програми профкому працюють постійно й оновлюються в залежності від потреб часу і соціальних потреб співробітників. Для матеріального стимулювання співробітників академії видаються премії, а для соціального захисту у зв'язку з погіршенням матеріального стану – матеріальна допомога з фонду ректора і профспілкового бюджету.  В процесі впровадження пенсійної реформи профком займався питаннями пенсійного забезпечення працівників академії: організовувалися зустрічі співробітників з представниками пенсійного фонду, обговорювалися питання на секції вищої школи обкому профспілки, проводилися консультації.

 

 

         У академії працює Рада ветеранів, з якою профспілковий комітет активно співпрацює. Щорік до дня Перемоги адміністрація і профком академії організовують покладання квітів до пам'ятника викладачам і студентам, загиблим на фронті; вшановування ветеранів і проведення святкового концерту за участю відомих артистів міста, викладачів і студентів академії. Ветеранам війни надається матеріальна допомога з профспілкового бюджету академії. Велику увагу адміністрація і профком приділяють ветеранам праці. За наданням профкому Вчена Рада академії присвоїла звання «Заслуженого ветерана ОДАБА» співробітникам, що пропрацювали в академії більше 50 років. Їм виплачується надбавка у розмірі 50% від окладу.

 

 

Розроблений проект положення про звання «Ветеран ОДАБА» і макет почесного знаку для співробітників, що працюють в академії 30-40 років.

 

 

         У профкомі виконується робота по оздоровленню співробітників академії і їх дітей. Щорік працівники академії відпочивають в санаторіях України, при цьому також використовуються путівки для матері і дитя. У 2014 році по путівках санаторно-курортного лікування за кошти фонду соціального страхування оздоровилися більше 80 співробітників академії. Протягом 5 років 140 дітей співробітників академії відпочили в дитячому оздоровчому таборі «Знамя» Одеської обласної профспілкової організації працівників освіти і науки України.
 
Щорік академія при підготовці табору до сезону надає науково-технічну допомогу (огляд і оцінка технічного стану будівель) і фінансову допомогу.  У обласному огляді на кращу організацію оздоровлення і відпочинку дітей  профспілкова організація академії нагороджувалася дипломами і грошовими преміями, а також почесними грамотами Федерації Профспілок України і Центрального Комітету профспілки працівників освіти і науки України.

 

ЖИТЛОВО-ПОБУТОВА КОМІСІЯ

 

         Житлово-побутова комісія організовує прийом працівників академії з житлово-побутових питань, а також проводить щорік, відповідно до вимог законодавства, ревізію документів по контрольних списках співробітників, що потребують поліпшення житлових умов і перебувають на квартирному обліку в районних адміністраціях м. Одеса.
 
Уточнені і затверджені на засіданні профкому контрольні списки. Для реалізації розділу колективного договору про поліпшення житлового забезпечення співробітників академії прийнято рішення про будівництво 16-поверхового житлового будинку по вул. Балківській, 59 в м. Одеса для професорсько-викладацького складу. Отримано всі дозволи, розроблено проектну документацію, виконуються підготовчі роботи.