Кафедра иностранных языков

Кафедра іноземних мов


E-mail:im@odaba.edu.ua
Контактний телефон: (048)-729-86-36
Спеціалізація:

 

Освітньо-кваліфікаційні рівні підготовки фахівців «Бакалавр»:

 

 

 

 

Освітньо-кваліфікаційні рівні підготовки фахівців «Магістр»:

 

Освітньо-кваліфікаційні рівні підготовки фахівців «доктор філософії»

 
Завідувач кафедри: 

Мар’янко Яніна Георгіївна, кандидат філологічних наук, доцент 

 

 


Кафедра Іноземних мов – одна з найдавніших кафедр академії, що навчає студентів усіх спеціальностей англійській, німецькій і французькій мовам на денному та заочному відділеннях.

 

У гуманітарній освіті студентів особливе місце посідають іноземні мови. Розвиток кафедри іноземних мов відбувався за різними напрямками, які визначалися у відповідності до актуальності вимог у процесі підготовки студентів вищої школи. Формувався викладацький колектив, створювалася навчально-методична й матеріальна база кафедри.

 

Протягом тривалого періоду діяльності керівництво кафедрою здійснювали:

 

-М. А. Іосилевич  (1949-1960), канд. філол. наук, доцент
-А. І. Бурлак (1960-1975), канд. Пед. Наук, доцент
-Г. А. Турій (1972-1989). У 1972-1975 рр. функціонували дві кафедри: англійської мови (завідувач кафедри А. І. Бурлак) і німецької й французької мов (завідувач кафедри Г. А. Турій )

 

Протягом 1990-1996 рр. очолювала кафедру канд. філол. наук, доцент В. І. Тарасова, а впродовж наступних десяти років (1997-2007) – канд. філол. наук, доцент В. А. Кусаковська. Протягом 2007-2020 рр. завідувачкою кафедри була канд. філол. наук, доцент О. Ю. Зайцева. З 2021 р. посаду завідувача кафедри іноземних мов обіймає канд. філол. наук, доцент Я. Г. Мар’янко.

 

Для забезпечення більш ефективного викладання іноземних мов і досягнення високої якості знань студентів усіх спеціальностей Одеської державної академії будівництва та архітектури особлива увага на кафедрі приділяється розробці навчально-методичних комплексів, які постійно потребують оновлення та вдосконалення. Цей процес є досить важливим, здійснюється співробітниками безперервно на високому професійному рівні. За короткий період повністю було оновлено роздаткові, контрольні й екзаменаційні матеріали для студентів та аспірантів. Перевага надається розробці методичних матеріалів для магістрів, аспірантів і здобувачів, а також підготовці методичних вказівок для нових спеціальностей.

 

Викладачі кафедри беруть активну участь у науково-методичних конференціях.

 

У найближчі роки робота кафедри іноземних мов буде спрямована на розв’язання актуальних проблем сучасної методики викладання професійної іноземної мови, пов’язаних з комп’ютеризацією навчального процесу, використанням мультимедійних засобів і розробкою дистанційного навчання. Буде тривати технічне переоснащення навчальних  аудиторій відповідно до вимог сучасності.

 

Колектив кафедри готовий до написання нових наукових і навчально-методичних видань, спрямованих на забезпечення якісної підготовки студентів академії.
    • кандидат філологічних наук. доцент Мар’янко Яніна Георгіївна – завідувач кафедри

    • кандидат філологічних наук, Зайцева Ольга Юріївна - професор

    • кандидат педагогічних наук, Картель Тетяна Миколаївна - доцент

    • кандидат педагогічних наук, Дубініна Наталя Василівна - доцент

    • Лазарчук Світлана Федорівна - старший викладач

    • Станчик Євгенія Володимирівна - старший викладач кафедри

    • Боса Тетяна Сергіївна - викладач кафедри

 
Кафедра працює за держбюджетною темою “Змішане навчання: методика викладання для немовних спеціальностей та досвід упровадження”.

 

Загальний науковий напрямок роботи кафедри – “Особливості термінологічного поля лексики” за освітніми програмами Одеської державної академії будівництва та архітектури першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти.

 

Розробка наукових рекомендацій за методикою викладання іноземних мов, враховуючи підмови науки і техніки за спеціальностями Одеської державної академії будівництва та архітектури.
 
Написання наукових статей в фахових наукових виданнях, публікація результатів наукових досліджень в авторитетних наукових виданнях, участь у міжнародних конференціях.