Кафедра міського будівництва та господарства

E-mail: mbg@odaba.edu.ua
Контактний телефон: (048)-729-85-65
Сайт кафедри

Завідувач кафедри:
    Стрельцов Костянтин Олександрович, к.т.н., доцент

Спеціальність “Міське будівництво та господарство” була відкрита в 2000 році в зв’язку з високим попитом на фахівців з ремонту, реконструкції та утримання житлового фонду, оптимізації міського середовища, що вкрай актуально для міст України і, в тому числі, для Одеси.

В січні 2003 року була створена кафедра міського будівництва та господарства як випусковаза фахом МБГ. Кафедру сформував і очолив (2003-2006 рр.) к.т.н, проф. Керш В.Я. З 2006 по 2015 рр. кафедрою завідував д.т.н., проф. Барабаш І.В. З 2015 р. по 2022 р. кафедрою завідував проф. Керш В.Я. З 2022 р. по теперішній час кафедру очолює к.т.н. доцент Стрельцов К.О.

З першого дня на кафедрі працювали викладачі Кровяков С.О., Шкрабик Й.В.,Щербина С.М., Совгіра В.М.,Єніна Т.А., Ващинська О.А.,Ніколова Р.О., інженер Ширяєва Г.І. і завідувач лабораторією Іванов Л.Р.

У 2004 р. відбувся перший випуск «бакалаврів» спеціалізації МБГ, у червні 2005 р. кафедра випустила перших «спеціалістів», а у 2007 р. – перших «магістрів».

Цікава і необхідна професія, універсальність знань, гарні перспективи працевлаштування випускників – це основні фактори, що підвищують престиж спеціальності МБГ. Наші випускники успішно працюють на керівних посадах у житлово-комунальному комплексі та органах міського управління, проектних інститутах, будівельних організаціях, займаються власними бізнес-проектами, продовжують навчання в аспірантурі на кафедрі МБГ, працюють на інших кафедрах академії, це прекрасні фахівці для керівних посад в ОСББ.

Всього на кафедрі за цей час було підготовлено на стаціонарі 443 бакалавра, 320 спеціалістів і 32 магістра, на заочній формі навчання 306 бакалаврів і 169 спеціалістів.

Сьогодні на кафедрі працюють: в. о. зав. кафедрою к.т.н., доцент Стрельцов К.О., к.т.н.,проф. Керш В.Я., к.т.н., доцент Шкрабик Й.В., к.т.н., доцент Ксьоншкевич Л.М., к.т.н., доцент Фощ А.В., к.т.н., доцент Даниленко А.В., к.т.н., ст. викладач Топал С.С., асистент Мартинюк О.І., інженер Ширяєва А.І.

ПІБ

Ступень / посада

Профіль вченого

Стрельцов Костянтин Олександрович

к.т.н., доцент, завідувач кафедри

streltsov@odaba.edu.ua

Керш Володимир Якович

к. т.н., професор, професор кафедри

kersh@odaba.edu.ua

Ксьоншкевич Любов Миколаївна

ksonshkevych@odaba.edu.ua

Даниленко Анна Віліянівна

danilenko@odaba.edu.ua

Фощ Альона Вікторівна

foshch@odaba.edu.ua

Топал Світлана Степанівна

topal@odaba.edu.ua

Мартинюк Олег Ігорович

асистент кафедри

mombg@odaba.edu.ua

• Розробка концептуальних рішень при реконструкції міських територій і обʼєктів житлово-комунальної сфери.
  • Термомодернізація житлових і громадських будівель і споруд.
  • Дослідження транспортних потоків міста, дорожніх умов.
  • Енергоефективні матеріали і технології у міському будівництві.

Конференції, що проводяться кафедрою (назви):

Кафедрою МБГ організовано і проведено 7 міжнародних науково-практичних конференцій «Енергоефективні технології в міському будівництві та господарстві» і 2 міжнародних науково-практичних конференції «Енергоефективне місто. ХХІ століття». У співдружності з кафедрою «Теплогазопостачання та вентиляції» проведено ще 2 міжнародних науково-технічних конференції «Актуальні проблеми енерго-ресурсозбереження та екології». Серед постійних учасників конференцій  науковці з України, Німеччини, Австрії, Молдови, Польщі, Хорватії тощо, а також керівники і фахівці будівельних, комунальних та проектних організацій.За результатами конференцій видані збірники наукових праць.

Колектив кафедри щорічно публікує наукові статті, бере участь в обговорені дисертацій здобувачів наукового ступеня.За останні роки викладачами кафедри було підготовлено і видано 12 навчальних посібників, опубліковано понад 350 наукових і методичних робіт. Співробітники кафедри активно займаються науково-дослідною роботою.

Суттєва роль кафедри в  організації курсів підвищення кваліфікації керівників ОСББ і керуючих компаній. Загальна чисельність слухачів, які пройшли підготовку на цих курсах, перевищує 400 осіб. Викладачі кафедри приймають участь у роботі  курсівз підготовки енергоаудиторів.