Конкурси, гранти, стипендії


Назва міжнародної програми

Зміст міжнародної програми

Термін подачі заявок

Детальна інформація

ЕRASMUS+

Програма Європейського Союзу, яка підтримує проекти, заходи і академічну мобільність в сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Програма надає можливість і фінансову підтримку для навчання, проходження стажування в інших країнах, що беруть участь в програмі.

Програма Європейського Союзу ERASMUS+ складається з таких напрямків:

КА1 - Навчальна мобільність

КА2 - Проекти співпраці

 

Подання проектних заявок здійснюється у лютому 2020 р. (дату буде визначено із оголошенням настпуного конкурсу у жовтні 2019 р.)

 

http://erasmusplus.org.ua

https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en

Жан Моне

(Jean Monnet)

 

Програма спрямована на розширення знань про процеси Європейської інтеграції за допомогою навчання і досліджень (Кафедри, Модулі, Центри передового Досвіду) на рівні навчальних закладів вищої освіти як всередині, так і за межами Європейського Союзу. В рамках Програми можливе фінансування проектів зі співробітництва, публікації, проведення конференцій з дослідження різних аспектів.

Види проектів:

· Модулі Жана Моне (Jean Monnet Modules) - це навчальні проекти, спрямовані на розробку коротких програм або курсів в області вивчення Європейського Союзу в вищих навчальних закладах.

· Професор Жана Моне (Jean Monnet Chairs) - це навчальні проекти, що підтримують викладачів зі спеціалізацією з питань європейської інтеграції.

· Центри передових знань і досліджень Жана Моне (Jean Monnet Centres of Excellence) - проекти, які можуть бути реалізовані структурними підрозділами вузу, що спеціалізуються в області вивчення Європейського Союзу. Центри об'єднують наукові, людські та документаційне ресурси, що мають відношення до досліджень в області ЄС.

 

Конкурси проектів 2020 р. буде оголошено в жовтні 2019 р. з кінцевим терміном подання заявок до лютого 2020 р.

http://erasmusplus.org.ua/erasmus/zhan-mone/11-opys.html

DAAD

Надає можливість отримати досвід навчання та наукових досліджень в Німеччині. Все стипендії надаються на конкурсній основі. При відборі приймаються до уваги наукова кваліфікація, якість і актуальність наукового проекту, мотивація, знання німецької або англійської мов (в залежності від програми), контакти з вищим навчальним закладом в Німеччині, запрошення німецького професора.

Цілі фінансування:

1.    Наукові стажування для викладачів ЗВО та науковців 

2.    Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців 

3.    Стипендії на навчання для випускників ЗВО

4.    Літні курси у німецьких ЗВО для іноземних студентів (після першого курсу)

5.    Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienreisen"

6.    Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienpraktika"

7.    Програма Європейського університету Віадріна

 

 

Залежить від обраної програми та робочого плану пошукача

Орієнтовний термін відкриття конкурстного року осінь 2019

https://www.daad-ukraine.org/uk/

Мевлана

Програма академічної мобільності студентів і викладачів між турецькими університетами та університетами інших країн. Програма передбачає навчання для студентів протягом одного чи двох семестрів і викладання для науково-педагогічних працівників на термін від двох тижнів до трьох місяців. 

 

Орієнтовний термін відкриття конкурстного року осінь 2019

 

Горизонт 2020 року

Найбільша програма ЄС з досліджень та інновацій, покликана сприяти збільшенню числа проривних технологій, відкриттів і перспективних розробок шляхом просування наукових ідей на ринок.

Програму «Горизонт 2020» поділено на три основні напрямки:

1. Передова наука, яка є відкритою для високоякісних індивідуальних та командних дослідницьких проектів в усіх галузях знань, включаючи гуманітарні.

2. Лідерство у галузях промисловості, у яких фінансується розробка нових технологій і матеріалів; крім того, в межах цього напряму доступні фінансові інструменти для впровадження інновацій у малому та середньому бізнесі.

3. Суспільні виклики, з широким спектром дослідницьких проектів: від поліпшення якості транспорту, їжі, системи охорони здоров’я та безпеки до питань європейської ідентичності і культурної спадщини.

 

Можливості для вчених в рамках Horizon 2020:

  1. Програми Європейської дослідницької ради (ЄДР).
  2. Програма імені Марії Склодовської-Кюрі.

 

Визначається окремо за проектом/конкурсом

Орієнтовний термін відкриття конкурстного року осінь 2019

https://h2020.com.ua/uk/

Британська Рада

Міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Програма Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом, підтримує розвиток професіоналів секторів культури та креативних індустрій України та сприяє їхній Culture Bridges співпраці з партнерами в ЄС. Наразі триває шостий конкурс Culture Bridges на фінансування міжнародної мобільності. 

Апліканти можуть подати заявку на навчальні поїздки, стажування, резиденції, програми професійного розвитку або зустрічі з партнерами у країнах ЄС та навпаки (тобто, на поїздки з ЄС до України).

Активності проекту мобільності можуть здійснюватися у широкому спектрі культурних та креативних секторів, зокрема, що підходять для Академії: архітектура, візуальне мистецтво, дизайн, матеріальна та нематеріальна культурна спадщина.

 

Орієнтовний термін відкриття конкурстного року осінь 2019

http://culturebridges.eu/

Програма Фулбрайта

Найбільша з міжнародних обмінних освітніх програм. Програма Фулбрайта надає можливість поїхати в США з метою навчання, проведення наукових досліджень, читання лекцій і стажування в будь-якому університеті, бібліотеці, архіві США. Гранти присуджуються за підсумками відкритого конкурсу по всім дисциплін. Програми Фулбрайта орієнтовані на випускників ЗВО, аспірантів, вчених, діячів мистецтв, викладачів.

Цілі фінансування:

·  навчання в американських університетах від одного до двох років (здобуття ступеня магістра) (Fulbright Graduate Student Program та Fulbright-STEP Program)

·  проведення досліджень в університетах США впродовж одного академічного року (Fulbright Faculty Development Program)

·  проведення досліджень в університетах США тривалістю від трьох до дев'яти місяців (Fulbright Scholar Program)

·  сприяння налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти: запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсів й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів (The Fulbright Scholar-in-Residence Program)

·  запрошення американських науковців й фахівців різного профілю для викладання й проведення досліджень (1-2 семестри) (U.S. Fulbright Scholar Program)

·  запрошення фахівців (термін: 2-6 тижнів) для читання лекцій, участі у наукових програмах й конференціях, консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою, проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів, осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів, започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів (Fulbright Specialist Program)

 

Термін перебування: залежить від обраної програми.

 

- Fulbright Graduate Student Program – до 16 травня щороку;

- Fulbright Faculty Development Program – до 1 листопада;

- Fulbright Scholar Program – до 1 жовтня;

- U.S. Fulbright Scholar Program – до 31 жовтня;

- Fulbright Specialist Program – за 3-4 місяці до запланованої дати приїзду науковця

 

http://www.fulbright.org.ua/

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда

В ході реалізації програми стипендіати навчаються у вищих навчальних закладах Польщі (2 семестри) і проходять мінімум 2-х тижневе стажування в державних установах або приватних організаціях.

 

Останній строк подання документів: 1 березня 2020 року

http://www.kirkland.edu.pl/kirkland2017/index.php/ru-ru/

Презентація програм

Щодо можливості отримання безкоштовної освіти в саудівських університетах 

Щодо можливості участі у щорічній Міжнародній освітній виставці "Internnational Education Fair"