Кафедра автомобільних доріг та аеродромів

E-mail:ada@odaba.edu.ua
Контактний телефон: (048)-729-85-91
 Сайт кафедри

Спеціалізація:

192 – Будівництво та цивільна інженерія

Завідувач кафедри:

Луцкін Євген Сергійович, к.т.н., доцент

Кафедра «Проектування, будівництва та експлуатації автомобільних доріг» організована в 2004 році у складі факультету «Енергетичного і водогосподарського будівництва» під керівництвом професора Мішутіна А.В.

На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів за спеціальністю 192 – «Будівництво та цивільна інженерія» спеціалізації «Автомобільні дороги та аеродроми».

До  науково-педагогічної роботи на кафедрі запрошувалися провідні спеціалісти:

к.т.н, доц. Григоров М.А., начальник Служби автодоріг в Одеській області, начальник ТУ Рахункової палати України, Заслужений будівельник України, член-кореспондент Академії будівництва України, Почесний дорожник;
к.т.н., доц. Смолянець В.В., головний інженер Укрдіпродор.
к.т.н., доц. Гладкий В.В. -  директор Одеського філіалу Укрдіпродор.
д.т.н., проф. Савенко В.Я., зав. кафедри будівництва та експлуатації доріг Національного транспортного університету, Заслужений діяч науки і техніки України, Почесний дорожник України, Відмінник освіти України, академік Транспортної академії України, академік Академії будівництва України.

У складі кафедри – доктор технічних наук, професор, доценти, кандидати технічних наук, старші викладачі та асистенти. Серед професорсько-викладацького складу академіки будівельної академії України, академії енергетики України, а також Заслужені діячі науки і техніки України та Почесні шляховики України.

Навчально-методичне забезпечення розроблено кваліфікованим науково-педагогічним колективом кафедри згідно з переліком дисциплін навчального плану. Протягом останнього періоду науковими співробітниками кафедри було підготовлено та видано п’ять навчальних посібників з грифом МОН України: «Загальний курс автомобільних доріг», «Гідротехнічні бетони» та ін.

На кафедрі АДіА постійно проводиться моніторинг інновацій в будівельних матеріалах, техніці та обладнанні, а також у методиках і технологіях проведення будівельних робіт.

Викладачі контролюють всі оновлення у нормативній документації. На кафедрі встановлена інформаційно-довідкова система «Зодчий», яка оновлюється кожен квартал. Професорсько-викладацьким складом кафедри на лекціях та практичних заняттях висвітлюються нові технології та матеріали.

Держбюджетні наукові теми:

1. «Розробка та впровадження сучасних технологій в будівництві автомобільних доріг, водопропускних споруд та аеродромів» (держбюджетна рег. №0111U001249 керівник - д.т.н., проф. Мішутін А.В.);
  2. «Підвищення довговічності модифікованих бетонів для тонкостінних гідротехнічних і транспортних споруд» (держбюджетна рег. №0116U003195 керівник - д.т.н., проф. Мішутін А.В.).
Здійснюються наукові дослідження за напрямами:
- проектні роботи для нового будівництва, реконструкції і капітального ремонту;
- архітектурне і будівельне проектування промислових, інженерних, транспортних, гідротехнічних, енергетичних спеціальних споруджень;
- технічне обстеження будинків і споруд різного призначення з оформленням паспортів технічного стану;
- діагностика конструкцій, розробка документації на проведення ремонтно-відновлювальних робіт;
- розробка і впровадження нових композитних і неметалевих матеріалів для будівництва і реконструкції будинків і споруд різного призначення з підвищеними фізико-механічними характеристиками, водонепроникністю і довговічністю;
- паспортизація доріг і обстеження водопропускних і водопровідних споруд на дорогах.
- підвищення довговічності модифікованих бетонів для транспортних та гідротехнічних споруд;
-  бетони підвищеної корозійної стійкості, модифіковані добавками для отримання різної колірної гами;
- відновлення бетону гідротехнічних споруд водогосподарського комплексу з використанням захисних покриттів;
- бетон аеродромних покриттів в умовах жаркого клімату;
- дослідження, підвищення щільності та фізико-механічних характеристик керамзитобетону;
- підвищення експлуатаційних властивостей модифікованого бетону для покриття автодоріг;
- уточнення нормативно-технічної документації при виконанні робіт при будівництві, технічної експлуатації та ремонтах автомобільних доріг;
- ідентифікація властивостей бетону для автодоріг з застосуванням нових чисельних методів;
- розробка теоретичних та практичних основ наноструктурної модифікації будівельних матеріалів, які використовуються при будівництві автодоріг;
- вибір обґрунтування технологічних схем при реконструкції залізобетонних одноповерхових промислових будівель;
- розробка та підвищення теоретичних та практичних властивостей бетону на основі крупнозернистих цвітних добавок в дорожньому будівництві.