Вступ-2018: Як формуватиметься конкурсний бал вступника

Основні положення:

У кожній зі складових конкурсного бала - результатів ЗНО, творчих випробувань, балів шкільного атестату та балів за підготовчі курси - застосовуватися вагові коефіцієнти.

Фактично такі коефіцієнти є показниками того, який з компонентів загального конкурсного бала є найважливішим при вступі до навчального закладу. Сума всіх коефіцієнтів дорівнює 1.

• Для вступу дійсними є сертифікати ЗНО 2016 2017 і 2018. Тобто, випускники минулих років зможуть скористатися при надходженні результатами тестування 2016 і 2017 (крім іноземної мови - сертифікат ЗНО тільки 2018).
  • Результати всіх творчих випробувань будуть вважатися як середнє арифметичне за два етапи. Таким чином, сума балів за творчі конкурси не перевищуватиме 200.
  • Теж буде враховуватися бал атестата школи, причому він переводиться в двохсот бальну шкалу.
  • Додатково конкурсний бал балансується на регіональний (РК), галузевої (ОК) і сільський (СК) коефіцієнти шляхом його множення на їх твір, причому:

- РК дорівнює 1,02 для всіх конкурсних пропозицій;

- ОК дорівнює 1,02 для поданих заяв за пріоритетністю 1 і 2 на спеціальності, які передбачені в додатку 2 Правил Прийому в академію, і 1,00 в інших випадках;

- СК дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих в сільських населених пунктах не менше двох років до дня подачі заяв про вступ, які здобули повну загальну середню освіту в навчальних закладах, що знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості, в рік вступу, і 1 00 в інших випадках;

Якщо після множення на коефіцієнти конкурсний бал перевищує 200, то він встановлюється рівним 200.

Призерам (особам, нагородженим дипломами I-III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2018 року з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України 2018 останній доданок встановлюється рівним 10, а якщо конкурсний бал вступника при цьому перевищує 200, то він встановлюється рівним 200.

Інформацію про них приймальної комісії отримують з Єдиної бази.

Учасникам Всеукраїнської олімпіади Академії для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти за спеціальностями, визначених Переліком спеціальностей, яким приділяється особлива підтримка (додаток 2 до Правил прийому), нараховуються додаткові бали до оцінки сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з одного відповідного предмета при розрахунку конкурсного бала в Академії в обсязі від 1 до 20 балів, але не вище 200 балів за предмет.

Всеукраїнські олімпіади Академії проводяться відповідно до Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21 грудня 2016 №1587, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 січня 2017 за № 16 / 29884.