Кафедра фізичного виховання та спорту

E-mail: sport@odaba.edu.ua
Контактний телефон: (048)-729-86-22

Завідувач кафедри:
Бєлікова Ольга Володимирівна,
    старший викладач

Кафедра фізичного виховання і спорту заснована у 1930 році, спочатку, як кафедра „Військової та фізичної підготовки”, відповідно своєї назви займалася як фізичною, так і військовою підготовкою молоді. В 1946 році фізичне виховання відокремлюється в самостійну кафедру.

Ціла плеяда студентів-спортсменів в різні роки навчалися в, та підвищували свою майстерність у спорті.

Студентка Кельдшева Т.І. стає дворазовою чемпіонкою СРСР по кульовій стрільбі. Студент Владиченко Г.П.стає чемпіоном СРСР по вітрильному спорту (в майбутньому доктор технічних наук, ректор Будівельного інституту). Студент Корхов М.В.- 2- разовий чемпіон СРСР по 100- клітковим шашкам. Студентка Сбитнєва В.С. стає призером Всесвітньої Студентської спартакіади з метання спису, студент Симоненко В.К. – чемпіон України, заслужений майстер спорту з альпінізму інституту. Студенти Дімов В.Д. – у 1984р. , Лучник М.А., Зайченков Н.Н.- у 2000р. стали чемпіонами Європи, а студент Антошечкін В. увійшов до Олімпійської збірної команди СРСР з греблі. Призерами УРСР та СРСР стали Наканія Л.(дзю-до), Саакян А.,Бевза Н.(вільна боротьба). Кандидатом до збірної Олімпійської команди СРСР став студент Б.Мархулія. Жіноча команда інституту з баскетболу, ставала двічі призером Спартакіади ВУЗів УРСР та СРСР, а три гравці увійшли до збірної команди України. Команда регбістів приймала участь в світових чемпіонатах серед юніорів (в Чилі, Франції, Італії): мс Зибало А., мс Шевченко В., кмс Дідінчук Д., Колмацуй М., Алексєєв К., Гуленко В., Луфаренко Ю. Студент Тодоров В. став чемпіономсвіту з тайського боксу. Наконечний П. та Мигалатьєв В.- призери  чемпіонату світу з тайського боксу. Насонова Т., Мартинов А.- мс з легкої атлетики – володарі Кубку України. В збірні України входили майстри спорту,баскетболісти: Кравцов В., Корочкін А., Панасюк А., Рожкова В., Сиромятнікова А., борець Пак В., шахісти Макаров В. та Бердюгіна О.

Збірні команди ОДАБА з різних видів спорту успішно виступають  в Універсіаді України. Великих спортивних перемог досягли : з легкої атлетики – мсмк К.Карсак – учасниця Олімпійських ігор в Китаї, в 2008 році – призер світової Універсіади, мс П.Карсак – чемпіон Універсіади України, мс Юза Андрій, мс Коваленко Оксана – чемпіони Універсіади України з тхеквондо.

Ведучі спортсмени ОДАБА успішно виступають  в міжнародних змаганнях –Василіоглу М.- з тайського боксу, Костніков А., Мальченко М.- з карате,Мусієнко Ю.-з бадмінтону, Ілюхін П., Шевченко В.- з боксу, Богомягкова К.-зіспортивного орієнтування, Бойчук С.- з греблі, Біловол Т.- з легкої атлетики,Гранюк Н.- з плавання, Прокопенко Р., Причина Д., Лещинська М. –з фехтування,Чуприна І. та Чуприна Є.- з гандболу.

Студенти академії в складі збірних області приймають участь в Універсіаді України. У 2017 р. зайняли 1 місце серед 118 ЗВО України.

Колектив кафедри: завідувачка  кафедри  фізичного виховання та спорту ,майстер спорту, Бєлікова Ольга Володимирівна старші викладачі: Ладишкова Олена Юріївна, майстер спорту міжнародного класу Кравцова Анжела Іванівна, майстер спорту Бошняк Валерій Іванович, викладачі: майстер спорту міжнародного класу Рябих Сергій Миколайович, майстер спорту Ірина Вікторівна Щипакіна ,майстер спорту,Погребец Евген Евгенійович.

• ПІБ

Ступень / посада

Профіль вченого

Бєлікова Ольга Володимирівна

olgadumik@odaba.edu.ua

Ладишкова Олена Юріївна

ladishkova@odaba.edu.ua

Кравцова Анжела Іванівна

andzela@odaba.edu.ua

Бошняк  Валерій Іванович

boshnyak77@odaba.edu.ua

Рябих Сергій Миколайович

speedoarenas@odaba.edu.ua

Щипакіна Ірина Вікторовна

Погребец Євген Євгенійович

викладач

Педагогічний колектив кафедри методичну роботу спрямовує на формування та подальше вдосконалення системи фізичного виховання студентської молоді та сфери фізичної культури і спорту. Суттєве покращання стану здоров’я, рівня фізичної підготовленості та працездатності майбутніх фахівців можливе лише за умови розробки сучасних теоретичних і методичних засад фізичного виховання та впровадження у навчальний процес вищих навчальних закладів нової методичної системи, підґрунтям якої є принцип фундаментальності та фізкультурно-оздоровчої спрямованості навчального процесу.
Методична робота кафедри також спрямована на формування фізкультурно-оздоровчих компетентностей у студентів як характеристики кінцевого результату фізичного виховання у вищому навчальному закладі, що об’єднує не лише освітні знання і вміння, але й практичний досвід, систему ціннісних орієнтацій особистості (потреби, інтереси, мотиви, ставлення до засобів фізичного виховання тощо).

З цією метою кафедрою підготовлено цілий ряд навчальних посібників і методичних рекомендацій.

Організація і методика проведення занять з фізичного виховання та спорту в ОДАБА.
Ладишкова О.Ю., Бєлікова О.В.,Перчеклій В.І., Кравцова А. І.,Бошняк В.І., Куцак В.М.,
Василевська Н.А., Жиров Г.Ф.Залізко Л.В, Пустовий С.В., Рябих С.М., Борисевич Т.В., Парвадова О.В.

ФІТНЕС – як складова частина навчального процесу.
Кравцова А.І., Кізима О.О.

Фізичне виховання в ЗВО базовий теоретичний курс.
Бєлікова О.В., Ладишкова О.Ю.,Перчеклій В.І., Кравцова А. І.,Бошняк В.І., Рябих С.М.,
Парвадова О.В.

Фізичний фітнес в ЗВО теорія іметодика навчання.
О.Ю. Ладишкова, Бєлікова О.В.,Перчеклій В.І., Кравцова А. І.,Бошняк В.І., Рябих С.М.,
Парвадова О.В.

Самостійне тренування студента.
Кравцова А.І, Ладишкова О.Ю.,Бєлікова О.В.

Бокс.
Кравцова А.І., Бошняк В.І.

Баскетбол .
Парвадова О.В., Рябих С.М.

Бадмінтон, як напрямок в формуванні здорового способу життя.
Ладишкова О.Ю. Кизима О.В.,Жиров Г.Ф.,Кизима О.О.