Кафедра образотворчого мистецтва

Кафедра образотворчого мистецтва


E-mail: om@odaba.edu.ua
Контактний телефон: (048)-729-86-11
Сайт кафедри

 

Спеціальності та спеціалізації:

 

023 – Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація

Спеціалізація: образотворче мистецтво

 
Завідувач кафедри: 
Герасімова Джавіда Львівна, доцент, e-mail: dgavida@ukr.net
 
 
 

В 2007 році в Архітектурному інституті було відкрито спеціальність «Образотворче мистецтво», яка дала можливість відновити в Одесі підготовку фахівців з вищою художньою освітою. В Архітектурно-художньому інституті створена випускаюча кафедра під нову спеціальність «Образотворче мистецтво», до складу якої увійшли кращі викладачі та художники міста.  Одеська мистецька школа має давні й міцні традиції.

 

За фахом образотворче мистецтво ведеться підготовка художників в галузі станкового живопису, монументального живопису і графіки.   

 

Випускники можуть працювати в галузі художнього оформлення екстер'єру і інтер'єру будівель. Ми намагаємося об'єднати під одним дахом основні творчі, художні спеціальності і сьогодні це вже виконується: архітектура та містобудування, дизайн архітектурного середовища, графічний дизайн та образотворче мистецтво, які представлені в Архітектурно-художньому інституті.  В майбутньому ми плануємо відкрити такі спеціальності, як скульптура і декоративно-прикладне мистецтво.

 

Колектив кафедри Образотворчого мистецтва об'єднує висококваліфікованих педагогів, практикуючих художників-живописців, графіків, скульпторів, з яких 11 митців є членами Національної спілки художників України, а також є активними учасниками і організаторами Обласних, Всеукраїнських та Міжнародних виставок, симпозіумів, пленерів:

 

Герасімова Д.Л., Горбенко А.О., Сакалюк В.М., Потужний М.Д., Валюк Ю.П., Резніченко М.І., Шилов Л.Г., Жижин Д.Ю., Терехов І.С., Горбенко С.О., Ізрайлян А.Ю.

 

Заслуга колективу кафедри полягає в тому, що усі викладачі працюють і виховують молодь у традиційному напрямку реалістичного живопису. Далі вихованці, без сумніву, знайдуть власний творчий шлях у мистецтві.
 • Герасімова Джавіда Львівна – доцент, зав. кафедри

 • Горбенко Анатолій Олександрович – професор кафедри

 • Сапунова Марина Юріївна – к. арх., доцент кафедри

 • Потужний Микола Дмитрович – доцент кафедри

 • Валюк Юрій Петрович – доцент кафедри

 • Жижин Дмитро Юрійович – доцент кафедри

 • Полнобродський Володимир Георгійович – старший викладач кафедри

 • Краня Володимир Костянтинович – старший викладач кафедри

 • Горбенко Святослав Анатолійович – старший викладач кафедри

 • Акрідіна Ганна Володимирівна – старший викладач кафедри

 • Копилова Надія Олександрівна – старший викладач кафедри

 • Рахубенко Галина Леонідівна – старший викладач кафедри

 • Божко Євгенія Михайлівна – асистент кафедри

 • Спорник Михайло Васильович – старший викладач кафедри

 
Здійснюються наукові дослідження за напрямами:
 
 1. « Комп’ютерне моделювання архітектурно-художнього середовища»
 з поглибленим вивченням  архітектурних стилів та комп’ютерним  моделюванням архітектурного середовища ( доц. Сапунова М.Ю.).
 1. « Скечинг» постійно діючий гурток вечірнього рисунку оголеної моделі
    з поглибленим вивчанням анатомічних, етнічних,  вікових та статевих    особливостей людського тіла (ст.викл. Краня В.К.).
 1. «Монотипія» з поглибленим вивчанням творчого метода створення графічних композицій (творів) засобами монотипії (доц.Валюк Ю.П.).
 2. «Естамп» з поглибленим вивчанням техніки сухої гілки та оволодіння на професійному рівні технологічними процесами створення художнього твору засобами естампу (доц. Потужній М.Д.).
 3. «Високий друк» з поглибленим вивченням творчого метода створення графічних композицій засобами ліногравюри та гравюри на картоні (доц. Жижин Д.Ю.).
 4. « Поглиблене вивчення композиції» з детальним вивченням та науковим  підходом до  композиції  творів відомих майстрів 17-19 століть (Горбенко А.О. , та доц. Герасімова Д.Л.).