У 2017 році Ірина та Даниїл ‒ студентки 2 курсу Одеської державної академії будівництва та архітектури, Архітектурно-художнього інституту, взяли участь у програмі академічної мобільності Mevlana та протягом семестру навчались в Університеті Памуккале (Туреччина, Денізлі).

 

Мета цієї програми: обмін студентів між турецькими університетами та університетами інших країн. Фінансування надається за рахунок турецької сторони. Тож, студенти отримали нові знання, покращили рівень англійської мови, розширили горизонти, подорожували та знайшли нових друзів.

Ірина та Даниїл поділились своєю історією:

 

«Наша історія почалася з того, що в нас було декілька рейсів з Одеси в Анкару, з Анкари в Стамбул, а потім ми приїхали до Денізлі. Знайомство з Туреччиною сталося з міста Стамбул, де ми цілий день провели в перерві між рейсами, посмакували страв національної кухні та познайомились з турецькою культурою та архітектурою. Після цього ми поїхали в Денізлі.

 

 Не дивлячись на те, що це було пізно ввечері нас зустріла делегація студентських наставників, а також координація студентів, які допомагали нам у підготовці всіх документів, житла, навчання та інших ситуацій. Ми швидко приєдналися до груп, і не дивлячись на те, що не багато студентів знали англійську, вони були дуже відкриті та комунікабельні, що в свою чергу сприяло інтернаціоналізації та культурному обміну. Незважаючи на те, що навчання за програмою передбачає вивчення дисциплін турецькою мовою, більшість лекторів знали англійську і нам все поясняли, тому вивчення турецької стало необов’язковим і приємним бонусом.

У вільний час наші ментори організували декілька навчальних турів по околицях Денізлі.

 

Вивчаючи дисципліну ′′Urban Planning′′ ми взяли участь у відвідуванні дизайнерської зони нашого об’єкта ‒ це місто Тавас, де ми провели опитування та інтерв’ю з місцевими мешканцями, а також керуючими організаціями, щоб зібрати інформацію для подальшого аналізу та вивчення областей з потенціалом для розвитку.

 

Протягом чотирьох місяців ми добре вивчили місто, в якому жили. Денізлі ‒ не дуже велике і відносно молоде містечко. Це як кампус, бо великий університет відіграв важливу роль в ньому, де навчалися студенти Туреччини та інших країн, а середній вік населення ‒ 35 років. Це містечко досі розвивається і будується, але в ньому зберігаються традиції та історичні цінності. Велике враження надає також і краєвид, оскільки місто знаходиться біля підніжжя гірського хребта і оточене майже з усіх сторін вершинами та скелями, які створили для нас незвичайний краєвид. Люди дуже доброзичливі і не дивлячись на те, що ми розмовляли різними мовами завжди пропонували свою допомогу.

Так пройшло чотири місяці навчання в Університеті Памуккале, по закінченню якого ми успішно склали іспити і повернулися до Одеси. Повернувшись до академії, предмети, які були вивчені за програмою студентських обмінів в Університеті Памуккале, були перезараховані, тому нам довелося доздати лише кілька відсутніх дисциплін, з якими ми успішно справилися.

 

Дуже радіємо, що мали можливість взяти участь у програмі Mevlana і вдячні нашому координатору за тренінгову секцію Oğuz Özbek, наставникам İkbal Shaheen та Burcak Gorgun, а також нашим друзям, які допомогли нам вивчити нову мову, підтримували та розважали. Після прибуття наше спілкування не закінчилось, і ми зберегли дружні відносини з багатьма студентами Туреччини.»