Історія створення профкому

         Історично профспілка працівників освіти і науки України веде свою історію з липня 1919 року, коли була створена Всеукраїнська профспілка працівників освіти і соціалістичної культури, що об'єднала вчителів, бібліотекарів, працівників навчально-виховних, наукових і культурно-освітніх установ і закладів всіх губерній  на території України.
 

 

Так розпочала свою діяльність професійна спілка, яка заклала основи всього профспілкового руху. Подальший бурхливий розвиток освіти, пов'язаний з остаточною ліквідацією неграмотності і введенням загального обов'язкового початкового навчання поставив перед Профспілкою працівників освіти нові завдання.
 

 

У зв'язку з цим в 1934 році Профспілка працівників освіти була реорганізована і замість неї в союзних республіках були створені самостійні профспілки. 

 

 

         Таким чином в Одеському інженерно-будівельному інституті вже в 1944 році з’явилась власна первинна профспілкова організація працівників, яку очолив доцент кафедри будівельного виробництва Немковський Еммануїл  Борисович.
 

 

Отже стартував новий етап діяльності Одеської обласної організації Профспілки, яка завжди наполегливо відстоювала права своїх спілчан, не зважаючи на усі труднощі пов’язані із складною політичною та економічною ситуацією в країні.
 
Було багато труднощів, але загалом інститут розквітав, а разом із ним активно й бурхливо розвивався профспілковий рух. Профспілка завжди тримала руку на пульсі усіх актуальних подій. Члени Профкому завжди мали нагоду регулярно брати участь у профспілкових культурно-масових заходах - фестивалях художньої самодіяльності, спортивних змаганнях обласного та всеукраїнського масштабів, екскурсіях, туристичних та розважально-культурних заходах. 

 

         Після проголошення незалежності України Профспілка працівників освіти і науки докорінно змінила модель своєї діяльності. Вона здійснює представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів, має високий рейтинг в органах законодавчої та виконавчої влади, серед роботодавців.
 
В даний час в первинній профспілковій організації співробітників академії на обліку перебуває 1247 членів профспілки від загальної кількості усіх працівників 1328.

 

Організаційна структура профспілкової організації академії включає 8 структурних підрозділів (4 інститути, 2 факультети, підрозділи ректорату і адміністративно-господарська частина), які об'єднують 57 профспілкових груп.  

 

         Але «ПРОФКОМ» – то є тільки назва, абревіатура, без тих людей, споріднених душ і однодумців, які день за днем роблять нашу академію кращою та сильнішою. Буде не правильно, якщо ми не скажемо про них. Розпочнемо з очільників профспілки навколо яких завжди збирається той самий колектив однодумців, уся профспілкова спільнота.
 
Першим очільником профкому був доцент кафедри будівельного виробництва - Немковський Еммануїл Борисович з жовтня 1944 по 1947 року; Сашин А.А.; Полунін М.М. (зав.каф. ТГП); Алексєєв Ю.С.; Дорофєєв В.С.(зав.каф. ЗБіКК, ректор академії з 2004-2014); Шипілов Ю.І. (доц..каф. ОБіОП); Крижантовський А.В. (доц..каф. ФПіП); Щербіна С.М. (доц..каф. МБГ); Курган Павло Григорійович (доц.каф. ОБіОП), який очолює профспілку академії з 2011 року по теперішній час.