Кафедра будівельної механіки
E-mail: budmeh@odaba.edu.ua
Сайт кафедри
Спеціальності та спеціалізації:192 – Будівництво та цивільна інженерія Спеціалізації:
126 – Інформаційні системи та технології Спеціалізації:
|
Завідувач кафедри:Сур’янінов Микола Георгійович , д.т.н., професор, e-mail: sng@ogasa.org.ua |
Кафедра будівельної механіки як самостійна структурна одиниця Одеської державної академії будівництва та архітектури, існує з вересня 1951 року.
Її засновником і беззмінним керівником до 1987 р. був Ігор Євгенович Прокопович, д.т.н., професор, заслужений діяч науки України, Почесний академік Російської Академії архітектури та будівельних наук.
З 1987 р. по 2013 р. кафедрою завідував д.т.н., професор Яременко О.Ф., який приклав багато зусиль до розвитку кафедри і академії.
Професор Яременко О.Ф. розробив прикладну теорію повзучості та тривалої міцності залізобетонних площинних елементів і оболонок із придбаною анізотропією внаслідок різного опору бетону розтяганню-стиску та тріщиноутворення. Їм опубліковане близько 140 наукових праць і 6 навчальних посібників. О.Ф. Яременко був членом вчених рад по захисту дисертацій ОДАБА і Національного університету "Львівська політехніка", членом редколегій декількох наукових журналів. Нагороджений знаками "Відмінник освіти України" і " За наукові досягнення".
З 2013 по 2015 рік кафедру очолював к.т.н., професор В.М. Кобринець. Валентин Михайлович є учнем І.Є. Прокоповича, під керівництвом якого він в 1973 році захистив кандидатську дисертацію і продовжив наукову та методичну роботу на нашій кафедрі.
Рішенням ВАК України в 2008 р. В.М. Кобринець був обраний професором кафедри, а з 2013 року виконував обов'язки завідувача кафедри.
З вересня 2015 року кафедру очолює д.т.н., професор Сур’янінов М.Г., випускник Одеського інженерно-будівельного інституту. Автор 40 навчальних посібників і монографій, а також 300 наукових статей. Область наукових інтересів ― «Чисельні методи розрахунків конструкцій». Під керівництвом професора Сур’янінова були захищені 8 кандидатських та дві докторських дисертації.
Колектив кафедри постійно опікується підвищенням рівня наукової, викладацької й методичної роботи відповідно до сучасних вимог. Не тільки талановита молодь кафедри, але й старше покоління активне застосовує в роботі інноваційні технології.
На кафедрі відкрита лабораторія комп'ютерної механіки. Роботи виконуються із застосуванням таких відомих програмних пакетів, як ANSYS, LIRA, Revit, Sofistik, SCAD, Matlab та ін.
Все це дозволило з 2016 року відкрити підготовку фахівців другого (магістерського) рівня за освітньо-професійною программою «Комп’ютерні науки» із спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» (галузі знань 12 «Інформаційні технології»).
-
ПІБ
Ступень / посада
Електронна пошта
Профіль вченого
Сур’янінов Микола Георгійович
к.т.н., доцент, професор кафедри
sng@odaba.edu.ua
Балдук Павло Георгійович -
к.т.н., доцент, професор кафедри
baldook.p@odaba.edu.ua
Твардовський Ігор Олександрович
к.т.н., доцент, доцент кафедри
tvardovsky@odaba.edu.ua
Калініна Тетяна Олександрівна
к.т.н., доцент, доцент кафедри
Бекірова Маріям Мамбетівна
к.т.н., доцент, доцент кафедри
bekirova@odaba.edu.ua
Яременко Олена Олександрівна
к.т.н., доцент, доцент кафедри
olenaiaremenko@odaba.edu.ua
Сорока Микола Миколайович
к.т.н., доцент, професор кафедри
soroka@odaba.edu.ua
Єньков Євген Устинович
к.т.н., доцент, доцент кафедри
Чучмай Олександр Михайлович
к.т.н., ст.викладач кафедри
chuchmai_a@odaba.edu.ua
Шиляєв Олексій Сергійович
асистент кафедри
shyliaiev@odaba.edu.ua
На кафедрі науково-дослідна робота ведеться по п’яти напрямкам.
-
«Розвиток чисельно-аналітичного методу граничних елементів до моделювання та розрахунку стрижневих, пластинчатих і оболонкових конструкцій».
Отримані результати розрахунку стрижневих, пластинчатих і оболонкових конструкцій відрізняються від існуючих більш високою точністю, оскільки вони базуються на фундаментальних розв’язках відповідних диференціальних рівнянь.
-
«Аналітичні, комп’ютерні та експериментальні дослідження сталефібробетонних конструкцій».
Виконано експериментальне дослідження зразків балок, плит, перехресних систем, арок з бетону та фібробетону, що підтвердили ефективність застосування фібробетону.
-
«Комп’ютерні технології в механіці».
Виконано моделювання й скінченно-елементний аналіз конструкцій, будинків, споруд і біомеханічних систем з використанням програм ANSYS, Sofistik, Revit, LIRA, SCAD. Охоплене широке коло систем – стрижневих, пластинчастих, оболонкових, комбінованих. Досліджується напружено-деформований стан конструкцій, виготовлених з різних матеріалів (включаючи тришарові й композитні), при статичних і динамічних навантаженнях.
-
«Розрахунки будівель та споруд при сейсмічних навантаженнях».
В рамках співпраці з НДІСК виконано розрахунки кількох споруд на сейсмічні навантаження. За отриманими результатами надано відповідні рекомендації проектувальникам.
-
«Обстеження будівель та споруд».
Виконується держбюджетна НДР «Розвиток чисельно-аналітичного методу граничних елементів до моделювання та розрахунку стрижневих, пластинчатих і оболонкових конструкцій» з об’ємом фінансування 385 тис. грн. щорічно (3 роки).