17 квітня 2015 року відбулася МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Зображення 17 квітня 2015 року  відбулася   МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ  2015
МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
«ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ПРАВОТВОРЧОСТІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА»,
ПРИСВЯЧЕНА СВЯТКУВАННЮ 85-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ ОДАБА
(17 КВІТНЯ 2015 Р.)
Кафедра філософії, політології, психології та права ОДАБА на чолі з доктором філософських наук, професором Кадієвською І. А. та кафедра загальноправових дисциплін та міжнародного права Одеського національного університету імені І. І. Мечникова на чолі з доктором філософських наук, кандидатом юридичних наук, професором, академіком, заслуженим діячем науки і техніки України Плавичем В. П. 17 квітня 2015 року в стінах Одеської державної академії будівництва та архітектури провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Особливості та тенденції розвитку правотворчості в умовах трансформації суспільства», присвячену святкуванню 85-річного ювілею ОДАБА.

Конференція зібрала представників наукової спільноти України, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Азербайджанської Республіки, Румунії, Шотландії, Канади.
Урочисто відкрив конференцію, привітав учасників заходу та побажав всім плідної роботи в. о. ректора академії, кандидат технічних наук, професор А. В. Ковров. Ведучою пленарного засідання була кандидат філософських наук, доцент Нарядько Г. Я. Перед початком виступів учасників конференції були зачитані листи-привітання, які надійшли на офіційну адресу ОДАБА від провідних спеціалістів Південного регіону в області філософії та права.
На пленарному засіданні прозвучали доповіді завідувача кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доктора філософських наук, кандидата юридичних наук, професора, академіка, заслуженого діяча науки і техніки України Плавича В. П. – Проблеми правотворчості і правозастосування у суспільстві, що трансформується (філософсько-правовий аналіз); доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри політології Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова Попкова В. В. – Духовный фактор цивилизационного развития; кандидата юридичних наук, доцента кафедри загальноправових дисциплін та міжнародного права Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Нігрєєвої О. О. – Міжнародна правотворчість: до визначення поняття; доктора філософських наук, професора, завідувача кафедрою філософії, політології, психології та права ОДАБА Кадієвської І. А. – Достоинство личности как основополагающий конституционный принцип демократического правового государства; доктора політичних наук, професора, завідувача кафедри політичних наук Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» Наумкіної С. М. – Багатовимірність та багатоканальність політичної комунікації в сучасному суспільстві; доктора філософських наук, професора, завідувача кафедри філософії та соціально-економічних дисциплін Одеського державного університету внутрішніх справ Надибської О. Я. – Політика, право, інформація: методи й способи їх філософського розуміння в соціальному контексті; кандидата філософських наук Бакінського державного університету імені М. А. Расулзаде Імамвердиієва Насіми Алекбер Огли – Справедливость и правосудие; кандидата філософських наук, доцента, завідувача кафедри філософії та основ загальногуманітарного знання Одеського національного університету імені І. І. Мечникова Секунданта С. Г. – Правовая защита научной интеллигенции как стратегическая задача правовой реформы Украины; доктора філософських наук, професора кафедри філософії та політології Національної металургійної академії України Халапсіса О. В. – Мировоззренческий опыт первой римской кодификации права.

Робота на конференції була організована у рамках п’яти секцій:

1. Правотворчість як юридична категорія та явище правової дійсності.
2. Питання взаємодії норм міжнародного та національного права у правотворчій діяльності.
3. Сучасні реалії та перспективи розвитку морального та правового виховання в освіті.
4. Філософські проблеми правотворчості в умовах трансформації суспільства.
5. Актуальні проблеми правової освіти та шляхи їх вирішення.
За результатами роботи конференції була прийнята резолюція з пропозиціями, а також був виданий збірник наукових праць.