13–14 вересня відбулася ІV міжнародна науково-практична конференція

Зображення 13–14 вересня відбулася ІV міжнародна науково-практична конференція 2018
13–14 вересня 2018 р. в м. Одеса у приміщенні Одеської міської ради відбулася ІV Міжнародна науково-практична конференція «Південь України у вітчизняній та європейській історії» на базі Одеської державної академії будівництва та архітектури.

Мета проведення конференції: залучення молодих вчених, фахівців до науково-практичної діяльності; стимулювання і підтримка наукової діяльності історичної і технічної спільноти в Україні і в Європі; публічне обговорення та визначення можливих рішень проблем історії, науки і техніки України; відкрите виявлення позицій, проведення конструктивної дискусії, пошук шляхів вирішення проблем.

Конференція проводиться за секціями:

1. Дискусійні питання соціально-економічної, політичної та військової історії півдня України.
2. Історія розвитку освіти, науки і техніки півдня України в іменах: здобутки та перспективи.
3. Охорона і збереження культурно-історичної спадщини півдня України: внутрішні і зовнішні аспекти.
4. Історіографія, джерелознавство та методологія історико-краєзнавчих досліджень.
5. Проблеми українського мовознавства: історія та сучасність.
6. Поляки на півдні України.
7. Роль ЮНЕСКО в збереженні та популяризації культурної спадщини в Україні: проблеми і перспективи.

У роботі конференції взяли участь відомі вчені з країн: Польща, Угорщина, Молдова, Білорусь, США, всього понад 150 учасників.

Дана конференція є історичною, проте в ній взяли участь архітектори, будівельники, інженери, археологи, філологи, економісти, мистецтвознавці, краєзнавці. Кількість учасників засвідчує вдалість вибору теми конференції, її актуальність, історичне значення.

Конференція має широкий науковий резонанс. Саме міждисциплінарність є однією з яскраво виражених прикмет сьогодення, за якою майбутнє наукових досліджень і розвитку вищої освіти.

Учасників конференції привітав ректор академії професор Анатолій Володимирович Ковров, заступник Одеського міського голови Петро Мойсейович Рябоконь, начальник управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради Павло Володимирович Остапенко. З вітальним словом до учасників конференції від імені Національної Академії Наук України звернувся доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент Національної академії наук України, завідувач відділу історії України другої половини ХХ століття Інституту історії України Національної академії наук України Віктор Михайлович Даниленко, настоятелька Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря ігуменя Серафима (Шевчик), заслужений журналіст України, голова Одеської регіональної організації Національної Спілки журналістів України Юрій Анатолійович Работін.

Також привітала учасників конференції співголова Оргкомітету конференції доктор історичних наук, професор, почесний краєзнавець України, член НСЖ України, завідувач кафедри українознавства академії Валерія Леонідівна Цубенко.

Вона повідомила, що на адресу конференції надійшли листи привітання учасникам і організаторам конференції від Голови Верховної Ради України Андрія Володимировича Парубія, голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Володимировича Степанова, заступника міністра освіти і науки України Максима Віталійовича Стріхи.

У ході пленарного засідання були заслухані доповіді д.і.н., проф., член-кор. НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України В. М. Даниленко (м. Київ), д.і.н., проф. В. М. Хмарського (м. Одеса), д.і.н., проф. Кабачинського М. І. (м. Хмельницький), д.і.н., проф. Скрипника А. Ю. (м. Кам’янець-Подільський), д.т.н., проф., заслуженого будівельника України Суханова В. Г. (м. Одеса), к.і.н. Звіряки А. І. (м. Київ), д.т.н., проф., заслуженого діяча науки і техніки України Клименка Є. В. (м. Одеса), к.арх., доц. Мещерякова В. М. (м. Одеса), д.і.н., проф. Цубенко В. Л. (м. Одеса), к.і.н., старшого наукового співробітника Шевченко В. В. (м. Київ). 14 вересня робота конференції розпочалася презентацією книги д.і.н., проф., директора Українсько-польського культурно-освітнього центру ХНУМГ ім. О. М. Бекетова Любові Жванко «Видатні поляки і Харків: біографічний словник (1805–1918)» (м. Харків).

Всі доповіді, підготовлені для конференції, надруковані у збірнику наукових праць до початку роботи конференції. Всі учасники конференції отримали сертифікати учасника конференції.

Підсумки конференції були підведені 14 вересня на брифінгу.