(Одеська державна академія будівництва та архітектури, м. Одеса, Україна)
Miські олімпіади з нарисної геометрії в Одесі мають давню традицію, в цьому році 26.10.2023 році в ОДАБА проводилась ХХХVI олімпіада присвячена пам’яті Заслуженого архітектора України, засновника Архітектурно-художнього інституту в Одеській державній академії будівництва та архітектури професора Валерія Павловича Уреньова. Традиційно в олімпіаді беруть участь не лише студенти ОДАБА, але й студенти інших міст навчальних закладів Одеси. Умови сьогодення дозволили провести олімпіаду серед студентів ОДАБА. Кількість учасників досить значна – 84, що дозволило проводити змагання на високому рівні, а головне, допомогти з’єднати молодь, захоплену вивченням міжнародної мови, якою є мова графіки. Одеська державна академія будівництва та архітектури веде свій відлік з 1930, а у 1991 Академія стала членом європейської асоціації університетів, у 1994 році Академія була ліцензована за вищим ІV рівнем акредитації. Дякувати цьому, міські олімпіади з нарисної геометрії традиційно проходять саме в ОДАБА. Традиційно у проведені олімпіади приймає участь ректор Академії, професор Ковров Анатолій Володимирович, а також проректора: професор Кровяков С. О. і професор Ажаман І.А. Таке відношення до олімпіади з нарисної геометрії з боку керівництва академії склалось не сьогодні i воно не випадкове, бо є глибоке розуміння, що креслення зараз Ахіллесова п'ята школярів.
У вступному слові Анатолія Володимировича до учасників олімпіади прозвучали теплі слова побажання успіхів, значимості самого факту участі в олімпіаді з нарисної геометрії для кожного учасника та безсумнівний вплив цього факту на подальшу долю. Дуже тепло і зворушливо прозвучали спогади Анатолія Володимировича про те, як в студентські роки він сам був учасником олімпіади з нарисної геометрії і підкреслив, яке значення це мало для нього.
Важливо, те що до олімпіади з нарисної геометрії в цьому році активно готувались студенти всіх інститутів ОДАБА (учорашні школярі), причому на всіх етапах підготовки i проведення цього заходу. Як показала багаторічна практика проведення олімпіад з інженерної графіки вона проходить на мажорному емоційному фоні. Досвід роботи студента в олімпіаді залишається з ними на довгі роки i буде корисним в подальшій роботі не кажучи про те, що їх знання з нарисної геометрії обов'язково покращяться.