До дня писемності

Зображення До дня писемності 2019

«УКРАЇНСЬКА ПИСЕМНІСТЬ І МОВА:
ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ»
студентська наукова конференція
до Дня української писемності та мови
8 – 9 листопада 2019 р.

8 листопада розпочала роботу студентська наукова конференція «Українська писемність і мова: історія та сучасність» до Дня української писемності та мови. Організатором конференції виступила кафедра українознавства.

Відкрив конференцію ректор академії, голова оргкомітету конференції к. т. н., проф. Ковров А. В. З вітальним словом виступили: проректор академії з наукової роботи д. т. н., доц. Кровяков С. О. та завідувач кафедри українознавства д. і. н., проф. Цубенко В. Л.

Засідання було розпочато доповіддю-презентацією студентки 1 курсу архітектурно-художнього інституту: Чуйко Ксенії на тему: «Особливості двох різновидів письма – кирилиця та глаголиця». Далі з науковими доповідями-презентаціями виступили студенти (Кісєєва О. «Нестор Літописець – батько української словесності», Вержбицька П. «Книги доби Київської Русі», Рудашевська Я. і Михнюк Я. «Іван Котляревський – зачинатель нової української мови та літератури», Хищенко В. «Шевченко як основоположник нової української літературної мови», Піскорська Д. «Тернистий шлях української мови», Романова М. «Мовна політика в Україні», Сіденко І. «Українська література кінця XX – початку XXI століття», Кібець Т. «Творчий шлях Максима Кідрука», Репецький Д. «Сучасна мовна ситуація: соціальний аспект », Бахтов О. «Українська мова – мова єднання», Никифоров О. «Історичні постаті Кирило і Мефодій: біографічний портрет», Леоненко М. «Українська мова у світі: історія та сучасність» та ін.).

За результатами засідання головою наукового комітету завідувачем кафедри українознавства, д. і. н., проф. Цубенко В. Л. було підведено підсумки роботи конференції. Студентам було показано відеоматеріали на тему: «15 цікавих фактів про українську мову» та «Зміни до українського правопису – 2019».

Протягом роботи конференції була відкрита виставка наукової, художньої, навчальної літератури, присвячена Дню української писемності та мови.

Завершився перший день студентської наукової конференції культурною програмою, виступами студентів: Казани А. – вірш Ліни Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать», Скорік Х. – вірш Оксани Забужко «Мова кожного народу…», Мороз М. – вірш Максима Рильського «Мова», Зайцева Є. – вірш Лесі Українки «Contra spem spero», Даньків І. – вірш Ліни Костенко «Життя іде і все без коректур», Романюта Є. – пісня українською мовою «Як тобі сказати», Дука В. – вірш Андрія Малишко «Буду я навчатись мови золотої…», Бурмакіна Ю. – вірш Лесі Українки «Літо краснеє минуло…», Медушевський Є. – вірш Василя Сосюрченка «Я – син великого народу!»

9 листопада 2019 р. пройшов другий день конференції. Студенти відвідали книжкову виставку «Рідна мова – душа народу» (в рамках виставкової акції до Дня української писемності та мови), що проходила в Одеській національній науковій бібліотеці.