Зображення   25–26 вересня пройшла ІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Південь України у вітчизняній та європейській історії» 2014
«Південь України у вітчизняній та європейській історії»

ІІ МІЖНАРОДНА

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ
25–26 вересня 2014 р. кафедра українознавства провела ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Південь України у вітчизняній та європейській історії». Конференція відбулася у Зеленій залі Будинку вчених. У конференції взяли участь науковці з України, Польщі, Молдови, Китаю. З вітальним словом пленарне засідання відкрив проректор з НПР д.т.н., проф., Заслужений діяч науки і техніки Барабаш І. В.

Серед почесних гостей з вітальним словом виступили Ботушанська О. Ф. – Заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги, директор Одеської національної бібліотеки ім. М. Горького, Работін Ю. А. – Заслужений журналіст України, голова ОРО Національної спілки журналістів України.

На пленарному засіданні з доповідями виступили Реєнт О. П., д. і. н., проф., член-кор НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України − «Перша світова війна і наслідки геополітичних катаклізмів початку ХХ ст. для України»; Ireneusz Thomas – doctor Bronislaw Markiewicz State Higher School of Technology and Economics in Jaroslaw − «Memuarystyczne obrazy walk o twierdzę Przemyśl w Okresie i wojny światowej, w ujęciu społeczeństw miast Zachodniej Galicji: Tarnowa, Rzeszowa i Jarosławia»; Гончарук Г. І., д. і. н., проф., завідувач кафедри історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету − «Про історіографію народного руху України»; Цубенко В. Л., д. і. н., проф., завідувач кафедри українознавства ОДАБА − «Соціальний склад та чисельність учнів Одеської школи десятників будівельної справи (1891–1917)»; Хмарський В. М., д. і. н., проф., проректор з НПР ОНУ імені І. І. Мечникова − «Випускники історичного факультету ОДУ імені І. І. Мечникова – співробітники Інституту історії України НАН України»; Стоянов Ф. Ф., к. і. н., в. о. начальника управління охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації «Етапи та особливості забудови Куяльницького курорту у ХІХ – на початку ХХ ст.».
Після пленарного засідання розпочалася робота у секціях.
На конференції обговорювалися питання:
1. Дискусійні питання соціально-економічної, політичної та військової історії Півдня України.
2. Історія розвитку освіти, науки і техніки півдня України в іменах: здобутки та перспективи.
3. Охорона і збереження культурно-історичної спадщини Півдня України: проблеми і перспективи.
4. Проблеми мовознавства: історія та сучасність.

Під час роботи на секціях було заслухано більше 40 доповідей як досвідчених, так і молодих науковців з нашого навчального закладу, П’ятигорського державного лінгвістичного університету, Російської гуманітарної академії наук, Державного архіву Кіровоградської області, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Інституту історії Академії наук Молдови, Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Кіровоградського національного технічного університету, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Інституту сходознавства ім. А. Ю. Кримського Національної академії наук України, Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Інституту історії Національної академії наук Азербайджану тощо.
За результатами конференції було прийнято резолюцію, в якій викладені рекомендації вищим навчальним закладам, оргкомітету і державним установам щодо подальшої наукової роботи.

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Південь України у вітчизняній та європейській історії» пройшла на високому організаційному та науково-теоретичному рівні. Її учасники плідно попрацювали та збагатились корисним досвідом, цікавими науковими ідеями, пропозиціями про подальшу співпрацю та спільні наукові проекти. За підсумками наукової конференції було видано збірник наукових праць.